You are here

Reunion Registrants and Committee Members

Law Reunions 2014
Class Registrants as of September 23, 2014 Class Specific Events
50+ Jack Wagner ('51)
John Burrows ('59)
Bob Lego ('59)
Sheldon Rosenfeld ('59)
55-Year Reunion Class
Friday, Oct. 10 - Dinner/Dessert Reception at hotelVetro, 5 p.m. (with 50th reunion class)
1964 (50th) John Beamer
Jack Briggs
Tom Burrows
E. Michael Carr (Committee Member)
Eugene Copeland
H. Reed Doughty
R. Fred Dumbaugh
Hal Fotsch
James Graham
Hon. James Hornaday (Lead Committee Member)
Steve Jackson
Ned Miller (Committee Member)
John Niemeyer (Committee Member)
J. Ed Power (Committee Member, not registered)
David Schoenthaler
Jon Sell
Bob Story
Stu Webb (Committee Member)
John Wicks
Richard L. Wilson
 
Friday, Oct. 10 - Dinner and dessert reception at hotelVetro
Saturday, Oct. 11 - Informal dinner at Vesta in Coralville, 6 p.m.
1969 (45th) Cal Anderson
Jim Anderson
Randy Borcherding
Jim Cmejrek
John Diehl (Committee Member)
Jeff Jontz (Lead Committee Member)
Pat Kelley
David Mason (Committee Member)
Dick Montgomery (Committee Member)
Darrel Morf (Committee Member)
Frank Pechacek (Committee Member)
Steve Petersen (Committee Member)
David Remley (Committee Member)
Michael Rickert
Dick Riley
Richard Santi (Committee Member)
Don Schild (Committee Member)
Jim Stanton
Gary G. Taylor
J. Mills Williams
Eli Wirtz
Friday, Oct. 10 - Reception and dinner at Carver-Hawkeye Arena
Saturday, Oct. 11 - Reception and dinner at University Club
1974 (40th) Richard Fry
Frank Hoyt
Robert Keith
Rik Lineback
Louis Martin
David Meyer
Hon. Frank Pfiffner
J. Michael Pruett
Craig Wenk
Friday, Oct. 10 - Reception and dinner at hotelVetro
1979 (35th) Hon. David Baker (Committee Member, not registered)
John Danner (Committee Member)
Gene LaSuer
Steve Norby (Committee Member)
Hon. Eliza Ovrum (Committee Member)
Diane Stahle (Lead, Committee Member)
Dave Strutt
Jon Sullivan
Sandra Zenk
Friday, Oct. 10 - Reunion Reception at hotelVetro
Saturday, Oct. 11 - Informal get-together after the football game, Backpocket Brewery in Coralville
1984 (30th) Joe Bornong
Bill Boyd
B. John Burns
Jacqueline Chase
David Coffman
Thomas Cunningham
Maja Eaton
Robert Ellis
Katherine Kendall
Bradley Richards
Friday, Oct. 10 - Reception and dinner at hotelVetro
Saturday, Oct. 11 - Informal get-together after the football game for the Summer Entrant class (began in the summer of 1982), Location: Jim Larew's home.
1989 (25th) Jon Andreasen
William Boatwright
Evan Coobs
Kathy Corbin
Karl Freeburg
Carol Greene
Henry Latham
Marcus Martin
Cynthia Nance
Kevin Prohaska
Warren Reardon
Kathryn Sampson
Reenie Shanaberger
Kelly Schemenauer
Molly O'Meara Schnell (Lead Committee Member)
Stanley Steines
Bill Vipond
Friday, Oct. 10 - Reunion Reception at hotelVetro
Saturday, Oct. 11 - Tailgate at Boyd Law Building
Saturday, Oct. 11 - Reception and dinner at SHARE
1994 (20th) Kelly Canady
Andrea Carruthers
Dan Christensen (Committee Member, not registered)
Dewey Dalen
Bret Dublinske
Greg Fitzharris
Brian Gillman
Susan Humiston (Committee Member, not registered)
Vernon McKinley
Andre Merrett (Lead Committee Member)
Celia Meza (Committee Member)
Tim Ray (Committee Member, not registered)
Elsbeth Howe Ross
Heidi Rouse
Christine Ruddy
Al Sherod (Committee Member)
Susan J. Thompson (Committee Member)
Thomas Wickham
Friday, Oct. 10 - Morning golf outing at Finkbine Golf Course
Friday, Oct. 10 - Reception and dinner at hotelVetro
1999 (15th) Jill De Young
Elizabeth Fallon
William Furlong
Josh Hornaday ('00)
Troy Howell (Committee Member, not registered)
Karrie Hruska
McCeil Johnson (Committee Member, not registered)
Scott Kruger
Matt Krush
Darin Luneckas (Committee Member, not registered)
Bethany Krueger Marks
Scott Marks
Bradley Petersen
Jason Raymond
Timothy Schemmel
Denise Schwartz
Doug Stilwell (Committee Member)
Marshall Turner
Hon. Colin Witt (Committee Member, not registered)
Friday, Oct. 10 - Reunion Reception at hotelVetro
Saturday, Oct. 11 - Class tailgate to Boyd Law Building
2004 (10th) Heidi Van Auken (Committee Member, not registered)
Scott Clair
Maureen De Armond
Sarah Madsen
Rebecca (Olson) Otey (Committee Member, not registered)
Jenness Parker
Aaron Rogers
Michael Russell
Jason Schumann
Annette Stewart
Scott Timmerman
Rachael Toft (Committee Member)
Josh Weidemann (Committee Member)
Lisa Williams
Friday, Oct. 10 - Reunion Reception at hotelVetro
Saturday, Oct. 11 - Tailgate at Boyd Law Building
Summer Entrants who BEGAN in 2001 (Graduated in '03 & '04) (10th)

Kristen Wilcox
Kyle Wilcox (Lead Committee Member)

 

Friday, Oct. 10 - Morning Golf Outing at Finkbine Golf Course
Friday, Oct. 10 - Reunion Reception at hotelVetro
Saturday, Oct. 11 - Tailgate at Boyd Law Building
2009 (5th) Zoya Arora (Committee Member)
Kimberly Butler
John Crees
Liz Donnelly
Matt Donnelly (Lead Committee Member)
Angela Fogt
Kyle Fogt
Laura Folkerts
Lauren Hansen
Rachel Hedlund
Casey Kannenberg (Committee Member, not registered)
Kristina Kaluza
Steve Mahieu (Committee Member, not registered)
Josh Mandelbaum
Julie Olszewski
David Osipovich
Michelle Ramirez (Committee Member, not registered)
Jeff Rundle
Mary Russell
Amy Taylor (Committee Member, not registered)
Kara Westercamp (Committee Member, not registered)
Friday, Oct. 10 - Reunion Reception at hotelVetro